Een Kia EV6 occasion kopen begint met de juiste versie: de oorspronkelijke uitvoering met 58,0 of 77,4 kWh, of de facelift vanaf september 2024 met 63,0 of 84,0 kWh. Daarna kies je tussen achterwielaandrijving, vierwielaandrijving en de sportieve GT. Bij de controle draait het vooral om bewijs van uitgevoerde terugroepacties, een eventuele vervanging van de ICCU, een officiële meting van de accuconditie en een laadkabel die netjes ontgrendelt. In dit artikel lees je hoe je de versies uit elkaar houdt en wat je bij de bezichtiging nakijkt.

De Kia EV6 versies op een rij

De EV6 kwam in september 2021 naar Nederland en is hier alleen volledig elektrisch geleverd. Er is één generatie (modelcode CV), met een facelift vanaf september 2024. Alle versies zijn automaten met een vaste reductieoverbrenging: één versnelling die het toerental van de elektromotor omzet naar de wielen. RWD staat voor achterwielaandrijving, AWD voor vierwielaandrijving met een elektromotor voor en achter.

VersieAccuAandrijvingVermogen
Oorspronkelijk (2021 tot 2024)58,0 kWhRWD125 kW / 170 pk, 350 Nm
Oorspronkelijk (2021 tot 2024)77,4 kWhRWD168 kW / 229 pk, 350 Nm
Oorspronkelijk (2021 tot 2024)77,4 kWhAWD239 kW / 325 pk, 605 Nm
Facelift (vanaf september 2024)63,0 kWhRWD125 kW / 170 pk
Facelift (vanaf september 2024)84,0 kWhRWD168 kW / 229 pk
Facelift (vanaf september 2024)84,0 kWhAWD239 kW / 325 pk
Vernieuwde GT84,0 kWhAWD Performancemaximaal 478 kW / 650 pk

De waarden van de oorspronkelijke versie komen uit Kia's Nederlandse prijslijst van januari 2024. Bij eerdere exemplaren kunnen de officiële gegevens iets afwijken. De oorspronkelijke GT had 585 pk; Kia verwachtte de eerste leveringen vanaf het vierde kwartaal van 2022.

Oorspronkelijk of facelift?

Het kentekenjaar zegt niet genoeg. Een EV6 uit 2024 kan nog de oude accu van 58,0 of 77,4 kWh hebben, maar ook al de nieuwe van 63,0 of 84,0 kWh. Laat een Kia-dealer daarom de accucapaciteit bevestigen aan de hand van het chassisnummer. Vergelijk die met de gegevens die je vindt via de gratis kenteken check.

De ICCU-melding uit 2024 geldt voor auto's die tot en met 28 februari 2024 zijn geproduceerd. De facelift valt daarbuiten. Controleer toch ook bij een facelift de onderhoudshistorie en eventuele openstaande terugroepacties. Wat er bij de verschillende bouwperiodes mis kan gaan, staat uitgebreid in ons artikel over Kia EV6 problemen en gebreken.

RWD, AWD of GT?

Voor de meeste kopers volstaat een RWD-versie. De AWD heeft een tweede elektromotor op de vooras en daardoor flink meer vermogen en koppel. De GT is een aparte sportversie met een eigen aandrijflijn. De oorspronkelijke GT heeft onder meer performance-remmen en banden in de maat 255/40 R21. De vernieuwde GT heeft onder meer elektronisch adaptieve dempers, een elektronisch sperdifferentieel en 21 inch velgen.

Verwar GT niet met GT-Line. GT-Line is een uitrustingsniveau, geen aparte aandrijflijn. Ook andere uitrustingsnamen zijn geen sluitend bewijs. Volgens Kia's prijslijst van januari 2024 had de Plus-uitvoering toen al onder meer een warmtepomp en Vehicle-2-Device. Bij andere jaargangen kunnen zulke opties pas bij een hogere uitvoering horen. De inhoud per uitvoering verschilt dus per jaargang. Controleer de voorzieningen die je belangrijk vindt altijd op de auto zelf.

Batterijvoorverwarming bij vroege exemplaren

Batterijvoorverwarming brengt de accu op temperatuur voordat je gaat snelladen, wat vooral in de winter scheelt. Vanaf modeljaar 2023 is de functie standaard. Voor modeljaar 2022 bood Kia een software-upgrade aan. Bij een vroege occasion hangt het er dus van af of die update is uitgevoerd. De voorverwarming start automatisch als je in de ingebouwde navigatie een DC-snellader als bestemming kiest, de accu kouder is dan 21 graden en het laadniveau minimaal 24% is. Vraag de verkoper ernaar en test het als dat kan.

Twijfel je over een auto? Doe de gratis AI-occasion-check en krijg een koopadvies met AankoopScore.
Gratis proberen

Documenten en historie controleren

Leg de onderhoudsdatums en kilometerstanden naast het onderhoudsschema. Het oorspronkelijke schema werkt met een beurt elke 30.000 km of 24 maanden, wat het eerst komt. Vraag daarnaast om bewijs van uitgevoerde terugroepacties en van een eventuele ICCU-vervanging. Of een actie voor deze auto geldt, controleer je op kenteken met de terugroepactie-check. Bekijk ook de tellerstand via de NAP-tellerstandcheck en de rest van de historie met de occasion check.

Accuconditie: vraag om een SOH-meting

De resterende actieradius op het dashboard zegt weinig over de staat van de accu. Kia heeft een officieel EV Testprotocol dat een State of Health oplevert, kortweg SOH. Dat cijfer vergelijkt de prestaties van de accu met die van een nieuwe accu. Vraag de verkoper om zo'n rapport of laat de meting bij een Kia-dealer doen. Meer uitleg vind je in ons artikel over de State of Health van een EV-accu, en met de EV Accu Calculator maak je zelf een inschatting.

Bezichtiging en proefrit: dit controleer je

  • Laadkabel: laad de auto even en kijk of de kabel daarna netjes ontgrendelt. De ANWB Wegenwacht noemt een vastzittende kabel als aandachtspunt. Vraag ook waar de noodbediening zit en of die werkt.
  • Waarschuwingen en vermogen: let op accuwaarschuwingen en vermogensbeperking tijdens de rit. Die passen bij het bekende ICCU-storingsverloop.
  • Klachten van eigenaren: test de verwarming op verschillende standen, de CarPlay- en USB-verbinding, het infotainment en de bandenspanningsmeldingen. Luister naar rammels in het interieur. Eigenaren melden deze punten soms, maar een gemeenschappelijke oorzaak is niet bewezen.
  • Banden, remmen en koeling: kijk naar ongelijkmatige bandenslijtage, het koelvloeistofpeil, lekkages en de staat van remschijven en remblokken.
Let op

Een proefrit zonder storing bewijst niet dat de ICCU later niet kan uitvallen. Voor auto's uit de betrokken productiereeks is bewijs van de controle, de update of de vervanging daarom belangrijker dan een goede rit.

Garantie

De oorspronkelijke Nederlandse documentatie noemt 7 jaar fabrieksgarantie inclusief hoogspanningsbatterij, met een maximum van 150.000 km. Voor de EV6 vanaf modeljaar 2026 noemt Kia een batterijgarantie van minimaal 70% capaciteit tot 8 jaar of 160.000 km, wat het eerst wordt bereikt. Vraag de dealer welke voorwaarden bij jouw auto horen. Daarnaast biedt Kia Nederland sinds 1 januari 2025 een aparte, onderhoudsgebonden verlengde garantie na de fabrieksgarantie, tot maximaal 10 jaar en/of 150.000 km. Die loopt telkens door tot de volgende voorgeschreven beurt, dus een complete onderhoudshistorie is ook hier van belang. Lees meer over resterende fabrieksgarantie op een elektrische occasion.

Tip

Laat de verkoper vooraf de werkplaatsfacturen sturen. Een EV6 met een sluitende onderhoudshistorie, aantoonbaar uitgevoerde terugroepacties en een recent SOH-rapport is een stuk minder gokwerk.

Veelgestelde vragen

Welke Kia EV6 occasion is de beste keuze?

Dat hangt af van je gebruik. Een RWD-versie heeft één elektromotor, een AWD-versie twee. Een facelift heeft grotere accu's, maar is niet aantoonbaar probleemvrij. Kijk vooral naar de historie van het individuele exemplaar.

Hoe herken ik een facelift?

Aan de accucapaciteit: 63,0 of 84,0 kWh hoort bij de facelift, 58,0 of 77,4 kWh bij de oorspronkelijke versie. Het kentekenjaar 2024 alleen is niet genoeg.

Is GT-Line hetzelfde als GT?

Nee. GT-Line is een uitrustingsniveau. De GT heeft een eigen sportaandrijflijn met oorspronkelijk 585 pk en na de vernieuwing maximaal 650 pk.

Heeft iedere EV6 batterijvoorverwarming?

Vanaf modeljaar 2023 wel. Voor modeljaar 2022 was een software-upgrade beschikbaar, dus bij een vroege auto hangt het af van de vraag of die is uitgevoerd.

Wat controleer ik online voordat ik ga kijken?

Controleer met een kenteken-check de voertuiggegevens, openstaande terugroepacties en de NAP-tellerstand. Zo weet je vooraf of de advertentie klopt.

Direct een kenteken controleren?

Gratis APK, NAP, WOK en alle RDW-gegevens, binnen 2 seconden.

NL

Scan je kenteken met de camera